Tidligere arrangementer

STRIKKECAFÉ - januar

STRIKKECAFÉ - januar

mandag

den 23. januar kl. 19.00
ÞORRABLÓT 2017 Islandsk madfest

ÞORRABLÓT 2017 Islandsk madfest

lørdag

den 04. februar kl. 18.30
NORDORD - SIRI RANVA HJELM JACOBSEN OG LISBETH NEBELONG

NORDORD - SIRI RANVA HJELM JACOBSEN OG LISBETH NEBELONG

onsdag

den 08. februar kl. 20.00
WORKSHOP FOR BØRN - NORDLYS

WORKSHOP FOR BØRN - NORDLYS

tirsdag

den 14. februar kl. 10.00 -

onsdag

den 15. februar kl. 10.00
EIK OCTOBRE (DK) - EP Release

EIK OCTOBRE (DK) - EP Release

fredag

den 10. februar kl. 19.30 -

tirsdag

den 10. januar kl. 22.30
NORDORD - IBEN MONDRUP OG JESSIE KLEEMANN

NORDORD - IBEN MONDRUP OG JESSIE KLEEMANN

lørdag

den 25. februar kl. 15.00
NORDATLANTISKE FILMDAGE

NORDATLANTISKE FILMDAGE

onsdag

den 01. marts -

onsdag

den 08. marts
REYKJAVÍK Nordatlantiske Filmdage

REYKJAVÍK Nordatlantiske Filmdage

onsdag

den 01. marts kl. 20.00
JETTE BANGS ’INUIT’ Nordatlantiske Filmdage

JETTE BANGS ’INUIT’ Nordatlantiske Filmdage

torsdag

den 02. marts kl. 20.00
BYE BYE BLUE BIRD + THE OWL Nordatlantiske Filmdage

BYE BYE BLUE BIRD + THE OWL Nordatlantiske Filmdage

fredag

den 03. marts kl. 17.00
FÆRØSKE KORTFILMPERLER Nordatlantiske Filmdage

FÆRØSKE KORTFILMPERLER Nordatlantiske Filmdage

lørdag

den 04. marts kl. 14.00
GRØNLANDSKE KORTFILMPERLER Nordatlantiske Filmdage

GRØNLANDSKE KORTFILMPERLER Nordatlantiske Filmdage

lørdag

den 04. marts kl. 17.00
YARN - strikkebio Nordatlantiske Filmdage

YARN - strikkebio Nordatlantiske Filmdage

søndag

den 05. marts kl. 14.00
SUME Lyden af en revolution Nordatlantiske Filmdage

SUME Lyden af en revolution Nordatlantiske Filmdage

søndag

den 05. marts kl. 17.00
HEARTSTONE Nordatlantiske Filmdage

HEARTSTONE Nordatlantiske Filmdage

mandag

den 06. marts kl. 20.00
CALL OF THE ICE Nordatlantiske Filmdage

CALL OF THE ICE Nordatlantiske Filmdage

tirsdag

den 07. marts kl. 20.00
TRO, HÅB OG TROLDDOM Nordatlantiske Filmdage

TRO, HÅB OG TROLDDOM Nordatlantiske Filmdage

onsdag

den 08. marts kl. 17.00
WOMEN IN RED STOCKINGS Nordatlantiske Filmdage

WOMEN IN RED STOCKINGS Nordatlantiske Filmdage

onsdag

den 08. marts kl. 20.00
SKINDWORKSHOP SÆLSKIND

SKINDWORKSHOP SÆLSKIND

søndag

den 26. februar kl. 11.00
STRIKKECAFÉ - marts

STRIKKECAFÉ - marts

torsdag

den 09. marts kl. 19.00
Forsvar af Ph.D. i Arktiske mikroorganismer fra is og sne

Forsvar af Ph.D. i Arktiske mikroorganismer fra is og sne

tirsdag

den 14. marts
"OVERTURISME" I ISLAND?

"OVERTURISME" I ISLAND?

tirsdag

den 21. marts kl. 17.00 -

tirsdag

den 21. marts kl. 18.30
GRØNLANDSK HIPHOP - Koncert

GRØNLANDSK HIPHOP - Koncert

fredag

den 24. marts kl. 21.00
FOREDRAG OM NORDLYS - UDSOLGT

FOREDRAG OM NORDLYS - UDSOLGT

mandag

den 27. marts kl. 19.30
FOREDRAG OG WORKSHOP OM SÆLSKIND Do-It-Yourself

FOREDRAG OG WORKSHOP OM SÆLSKIND Do-It-Yourself

søndag

den 30. april kl. 13.00
STANLEY og KÁRI P - Koncert

STANLEY og KÁRI P - Koncert

fredag

den 07. april kl. 21.00
ISLÆNDINGESAGAERNE

ISLÆNDINGESAGAERNE

onsdag

den 19. april kl. 20.00
KONCERTER - Guðrið Hansdóttir / Heiðrik à Heygum

KONCERTER - Guðrið Hansdóttir / Heiðrik à Heygum

fredag

den 05. maj kl. 21.00
STRIKKEDAG PÅ KAJEN WORLDWIDE Knit-in-Public dag

STRIKKEDAG PÅ KAJEN WORLDWIDE Knit-in-Public dag

lørdag

den 10. juni kl. 13.00
NordOrd - Poesiaften

NordOrd - Poesiaften

onsdag

den 14. juni kl. 20.00
PAKHUSSTRIK 2017

PAKHUSSTRIK 2017

fredag

den 08. september kl. 18.00 -

lørdag

den 09. september kl. 17.00
Strikkecafé maj

Strikkecafé maj

tirsdag

den 23. maj kl. 17.00 -

tirsdag

den 23. maj kl. 19.00
LITTERATURSALON med Maja Lucas og Sólrún Michelsen

LITTERATURSALON med Maja Lucas og Sólrún Michelsen

søndag

den 20. august kl. 15.00
FM BELFAST - koncert

FM BELFAST - koncert

torsdag

den 14. september kl. 21.00
KØBENHAVN: en by i Nordatlanten

KØBENHAVN: en by i Nordatlanten

lørdag

den 16. september kl. 15.00
LITTERATURSALON med Hallgrímur Helgason og Ófeigur Sigurðsson

LITTERATURSALON med Hallgrímur Helgason og Ófeigur Sigurðsson

torsdag

den 21. september kl. 20.00
Omvisning i SuperBlack ved kunstner Kristín Gunnlaugsdóttir

Omvisning i SuperBlack ved kunstner Kristín Gunnlaugsdóttir

fredag

den 29. september kl. 16.00
STRIKKECAFÉ I - UDSOLGT

STRIKKECAFÉ I - UDSOLGT

tirsdag

den 22. august kl. 19.00
STRIKKECAFÉ II

STRIKKECAFÉ II

tirsdag

den 26. september kl. 19.00
LITTERATURSALON om oldtidssagaerne

LITTERATURSALON om oldtidssagaerne

torsdag

den 05. oktober kl. 20.00
SHEEPVIEW - GÅ-HJEM-MØDE

SHEEPVIEW - GÅ-HJEM-MØDE

onsdag

den 11. oktober kl. 17.30
HEYÐRIK KONCERT

HEYÐRIK KONCERT

lørdag

den 14. oktober kl. 21.00
KULTURNAT 2017

KULTURNAT 2017

fredag

den 13. oktober kl. 18.00
GRØNLAND OG IDENTITET Debatarrangement

GRØNLAND OG IDENTITET Debatarrangement

søndag

den 30. oktober kl. 15.00
STRIKKECAFÉ med Halla Ben

STRIKKECAFÉ med Halla Ben

tirsdag

den 01. november kl. 19.00
KULTURNAT 2016

KULTURNAT 2016

fredag

den 14. oktober kl. 18.00
"FESTEN" PÅ FÆRØSK - Workshop

"FESTEN" PÅ FÆRØSK - Workshop

fredag

den 14. oktober kl. 17.00 -

fredag

den 14. oktober kl. 18.00
HJALTALÍN KONCERT

HJALTALÍN KONCERT

fredag

den 14. oktober kl. 22.00
ANNIKA HOYDAL KONCERT

ANNIKA HOYDAL KONCERT

fredag

den 07. oktober kl. 21.00
NORDORD LITTERATURSALON - MORD I NORDATLANTEN

NORDORD LITTERATURSALON - MORD I NORDATLANTEN

onsdag

den 21. september
LENA ANDERSSEN

LENA ANDERSSEN

lørdag

den 10. september kl. 21.00
STRIKKEKKONKURRENCE

STRIKKEKKONKURRENCE

fredag

den 05. august kl. 08.27 -

fredag

den 26. august kl. 08.27
PAKHUSSTRIK - helt i tråd med Nordatlanten

PAKHUSSTRIK - helt i tråd med Nordatlanten

lørdag

den 03. september kl. 10.00 -

lørdag

den 03. september kl. 17.00
YOGA STRIK - WORKSHOP

YOGA STRIK - WORKSHOP

onsdag

den 31. august kl. 18.30
EM FODBOLD

EM FODBOLD

mandag

den 13. juni -

onsdag

den 22. juni
BØRNE WORKSHOP

BØRNE WORKSHOP

lørdag

den 21. maj kl. 12.30
ÅBNING AF HAVNERINGEN - UD I DET BLÅ

ÅBNING AF HAVNERINGEN - UD I DET BLÅ

søndag

den 29. maj kl. 11.00 -

søndag

den 29. maj kl. 17.00
SIMON LYNGE KONCERT - support: Ida Wenøe

SIMON LYNGE KONCERT - support: Ida Wenøe

fredag

den 20. maj kl. 21.00
INSPIRATION FRA NATUREN

INSPIRATION FRA NATUREN

søndag

den 08. maj kl. 14.00
POESIAFTEN - Digtersalon i NordOrd

POESIAFTEN - Digtersalon i NordOrd

onsdag

den 11. maj kl. 20.00
MY BUBBA / Mr. SILLA - Dobbeltkoncert

MY BUBBA / Mr. SILLA - Dobbeltkoncert

lørdag

den 30. april kl. 21.00
STAND UP-SHOW - ICESTRALIA

STAND UP-SHOW - ICESTRALIA

lørdag

den 23. april kl. 21.00
NIKOLAJ NØRLUND TRIO

NIKOLAJ NØRLUND TRIO

fredag

den 15. april kl. 21.00
FÆRØERNES FILTEDE ULD - Strikkecafé

FÆRØERNES FILTEDE ULD - Strikkecafé

søndag

den 10. april kl. 14.00
RIGSFÆLLESSKAB - hvad nu?

RIGSFÆLLESSKAB - hvad nu?

torsdag

den 28. april kl. 19.30
GYRÐIR ELÍASSON OG EINAR MÁR GUÐMUNDSSON

GYRÐIR ELÍASSON OG EINAR MÁR GUÐMUNDSSON

onsdag

den 06. april kl. 20.00
STRIKKECAFÉ

STRIKKECAFÉ

onsdag

den 09. marts kl. 19.00
KIM LEINE OG AFGRUNDEN

KIM LEINE OG AFGRUNDEN

lørdag

den 05. marts
INGEN KAN LAVE DET PERFEKTE – portrætfilm om Hans Pauli Olsen

INGEN KAN LAVE DET PERFEKTE – portrætfilm om Hans Pauli Olsen

mandag

den 29. februar kl. 20.00
VIRGIN MOUNTAIN

VIRGIN MOUNTAIN

onsdag

den 24. februar kl. 20.00 -

onsdag

den 02. marts kl. 17.00
HORIZON / SJÓNDEILDARHRINGUR

HORIZON / SJÓNDEILDARHRINGUR

torsdag

den 25. februar kl. 20.00 -

mandag

den 22. februar kl. 20.00
NATURENS BØRN / BÖRN NÁTTÚRUNNAR

NATURENS BØRN / BÖRN NÁTTÚRUNNAR

lørdag

den 27. februar kl. 16.00
RAMS / HRÚTAR

RAMS / HRÚTAR

tirsdag

den 01. marts kl. 20.00
ISLANDSKE KORTFILMSPERLER

ISLANDSKE KORTFILMSPERLER

onsdag

den 02. marts kl. 20.00
ISLANDSKE FILMDAGE

ISLANDSKE FILMDAGE

onsdag

den 24. februar -

onsdag

den 02. marts
ÞORRABLÓT 2016 - Islandsk madfest

ÞORRABLÓT 2016 - Islandsk madfest

lørdag

den 06. februar kl. 19.00 -

søndag

den 07. februar kl. 02.00
STRIKKECAFÉEN

STRIKKECAFÉEN

onsdag

den 20. januar kl. 19.00 -

torsdag

den 14. januar kl. 13.42
ONSDAGSKONCERT

ONSDAGSKONCERT

onsdag

den 16. november kl. 17.00
NORDORD LITTERATURSALON - Kristín Marja Baldursdóttir

NORDORD LITTERATURSALON - Kristín Marja Baldursdóttir

torsdag

den 17. november kl. 20.00
ISLANDSK JÓLABALL

ISLANDSK JÓLABALL

søndag

den 11. december kl. 13.30 -

søndag

den 11. december kl. 17.30
ISLANDSK JÓLABALL

ISLANDSK JÓLABALL

søndag

den 13. december kl. 13.30 -

søndag

den 13. december kl. 17.30
Arktisk dag i ARKTISK HUS

Arktisk dag i ARKTISK HUS

lørdag

den 21. november kl. 11.00 -

lørdag

den 21. november kl. 17.00
ICELAND AIRWAVES NIGHT 2015

ICELAND AIRWAVES NIGHT 2015

lørdag

den 14. november kl. 21.00
STRIKKECAFÉER OM ISLANDSK ULD

STRIKKECAFÉER OM ISLANDSK ULD

onsdag

den 11. november kl. 19.00
KAJS GRØNLANDSKRØNIKE

KAJS GRØNLANDSKRØNIKE

tirsdag

den 10. november kl. 20.00
Nye perspektiver i vestnordisk samarbejde

Nye perspektiver i vestnordisk samarbejde

tirsdag

den 10. november kl. 16.30

I JÓN KALMAN STEFÁNSSONS AFKROGE AF ISLAND

tirsdag

den 03. november kl. 20.00
G! FESTIVAL NIGHT

G! FESTIVAL NIGHT

fredag

den 16. oktober kl. 21.00
KULTURNAT 2015

KULTURNAT 2015

fredag

den 09. oktober kl. 18.00
MED TORE LEIFER I SELMA LAGERLÖFS SVERIGE

MED TORE LEIFER I SELMA LAGERLÖFS SVERIGE

onsdag

den 07. oktober kl. 20.00
LAZY TOWN

LAZY TOWN

søndag

den 27. september kl. 14.00
TEITUR UDENDØRSKONCERT

TEITUR UDENDØRSKONCERT

søndag

den 20. september kl. 18.00
STRIKKEWEEKEND 2015

STRIKKEWEEKEND 2015

lørdag

den 12. september kl. 12.00 -

søndag

den 13. september kl. 17.00
WHO KILLED BAMBI + DISA OG JONAS PETERSEN

WHO KILLED BAMBI + DISA OG JONAS PETERSEN

fredag

den 21. august kl. 21.00
KOSMISK STRIK

KOSMISK STRIK

lørdag

den 13. juni kl. 14.00
BOREALIS BAND - koncert

BOREALIS BAND - koncert

søndag

den 26. april kl. 19.00
Einar Már Guðmundsson - litteratursalon UDSOLGT

Einar Már Guðmundsson - litteratursalon UDSOLGT

onsdag

den 08. april kl. 20.00
ISLANDSK STAND-UP MED PÉTUR JÓHANN

ISLANDSK STAND-UP MED PÉTUR JÓHANN

lørdag

den 18. april kl. 21.00
PLANTEFARVNING AF ULD v/ Guðrún Bjarnadóttir

PLANTEFARVNING AF ULD v/ Guðrún Bjarnadóttir

lørdag

den 09. maj kl. 10.00
KOLONIHISTORIEN ER IKKE DØD - foredragsaften

KOLONIHISTORIEN ER IKKE DØD - foredragsaften

mandag

den 23. marts kl. 19.30
MFS

MFS

torsdag

den 26. marts kl. 19.00
HANS-JUKKU - Grønlandsk stand-up & koncert

HANS-JUKKU - Grønlandsk stand-up & koncert

fredag

den 20. marts kl. 20.00
JENS THOMSENS ORKA - koncert

JENS THOMSENS ORKA - koncert

fredag

den 06. marts kl. 21.00
Auður Jónsdóttir og Kirsten Hammann i Nordord

Auður Jónsdóttir og Kirsten Hammann i Nordord

onsdag

den 13. maj kl. 20.00
Niviaq Korneliussen og Iben Mondrup i Nordord

Niviaq Korneliussen og Iben Mondrup i Nordord

tirsdag

den 03. marts kl. 20.00
DESIGN EGET STRIK

DESIGN EGET STRIK

lørdag

den 21. februar kl. 10.00 -

søndag

den 22. februar kl. 18.00
SIGURÐUR FLOSASON & LARS JANSSON TRIO

SIGURÐUR FLOSASON & LARS JANSSON TRIO

torsdag

den 05. februar kl. 20.00
NORDISK 2015 - Festival turné

NORDISK 2015 - Festival turné

fredag

den 30. januar kl. 21.00
ÞORRABLÓT 2015 - Islandsk madfest

ÞORRABLÓT 2015 - Islandsk madfest

lørdag

den 07. februar kl. 19.00
SEMINAR - MUSÉE ISLANDIQUE

SEMINAR - MUSÉE ISLANDIQUE

mandag

den 12. januar kl. 19.30
Bogreception TASIILAQ

Bogreception TASIILAQ

torsdag

den 12. november kl. 16.00 -

torsdag

den 12. november kl. 18.00
KONKURRENCE - Julehilsen til Grønland

KONKURRENCE - Julehilsen til Grønland

torsdag

den 03. december -

onsdag

den 16. december kl. 16.00
ISLANDSK JÓLABALL 2014

ISLANDSK JÓLABALL 2014

søndag

den 14. december kl. 13.30 -

søndag

den 14. december kl. 16.00
ANNIKA HOYDAL - strik  og færøske fortællinger

ANNIKA HOYDAL - strik og færøske fortællinger

søndag

den 30. november kl. 16.00
JÓN JÓNSSON - koncert

JÓN JÓNSSON - koncert

fredag

den 17. oktober kl. 21.00 -

fredag

den 17. oktober kl. 23.00
KULTURNAT 2014

KULTURNAT 2014

mandag

den 01. januar -

fredag

den 10. oktober kl. 22.00
SVEPPI OG VILLI - komik på islandsk

SVEPPI OG VILLI - komik på islandsk

søndag

den 05. oktober kl. 15.00 -

søndag

den 05. oktober kl. 16.00
FÆRØSKE BIODAGE

FÆRØSKE BIODAGE

torsdag

den 25. september kl. 18.00 -

onsdag

den 01. oktober kl. 21.00
NIVE NIELSEN & and the Deer Children + KOSTCIRKELN

NIVE NIELSEN & and the Deer Children + KOSTCIRKELN

onsdag

den 24. september kl. 22.00 -

onsdag

den 24. september kl. 23.59
ER VI KLAR TIL KINESERNE? - debatarrangement

ER VI KLAR TIL KINESERNE? - debatarrangement

tirsdag

den 23. september kl. 17.30 -

tirsdag

den 23. september kl. 19.00
2-DAGES STRIKKEFESTIVAL

2-DAGES STRIKKEFESTIVAL

lørdag

den 20. september kl. 12.00 -

søndag

den 21. september kl. 17.00
GAY NORDATLANTEN - debatarrangement

GAY NORDATLANTEN - debatarrangement

onsdag

den 20. august kl. 19.00 -

onsdag

den 20. august kl. 21.00
LITTERATUR- OG MUSIKCAFÉ

LITTERATUR- OG MUSIKCAFÉ

torsdag

den 04. september kl. 20.00 -

torsdag

den 04. september kl. 22.00
INIUT FEET - koncert

INIUT FEET - koncert

fredag

den 01. august kl. 21.00 -

fredag

den 01. august kl. 23.00
I STRID MED FOLKERETTEN? Debatarrangement

I STRID MED FOLKERETTEN? Debatarrangement

tirsdag

den 13. maj kl. 17.30 -

tirsdag

den 13. maj kl. 19.00
STRIK I BYBILLEDET

STRIK I BYBILLEDET

søndag

den 01. juni kl. 12.00 -

søndag

den 01. juni kl. 17.00
ARTIST TALK m. EDWARD FUGLØ

ARTIST TALK m. EDWARD FUGLØ

mandag

den 02. juni kl. 19.30 -

fredag

den 06. juni kl. 21.00
STRIKKE WORKSHOP - SJALER

STRIKKE WORKSHOP - SJALER

søndag

den 04. maj kl. 14.00 -

søndag

den 04. maj kl. 17.00
BO LIDEGAARD - Gå-hjem-arrangement

BO LIDEGAARD - Gå-hjem-arrangement

mandag

den 10. marts kl. 17.30 -

mandag

den 10. marts kl. 19.00
VIBEKE NØRGAARD NIELSEN - Caféforedrag - UDSOLGT

VIBEKE NØRGAARD NIELSEN - Caféforedrag - UDSOLGT

onsdag

den 26. februar kl. 19.30 -

onsdag

den 26. februar kl. 21.00
STRIKKE WORKSHOP - Det forsømte strikketøj

STRIKKE WORKSHOP - Det forsømte strikketøj

søndag

den 23. februar kl. 13.00 -

søndag

den 23. februar kl. 17.00
60'ERNES GRØNLAND - Film & foredrag

60'ERNES GRØNLAND - Film & foredrag

torsdag

den 20. februar kl. 19.30 -

torsdag

den 20. februar kl. 21.00
KIM LEMBEK - Caféforedag

KIM LEMBEK - Caféforedag

mandag

den 24. marts kl. 19.30
ISLANDSK STAND-UP: Pétur Jóhann

ISLANDSK STAND-UP: Pétur Jóhann

onsdag

den 05. februar kl. 20.00 -

onsdag

den 05. februar kl. 22.00
ÞORRABLÓT 2014 - Islandsk madfest

ÞORRABLÓT 2014 - Islandsk madfest

lørdag

den 01. februar kl. 19.00 -

lørdag

den 01. februar kl. 23.59
FOR AKIA koncert 2014

FOR AKIA koncert 2014

lørdag

den 18. januar kl. 22.30 -

lørdag

den 18. januar kl. 23.59
OMVISNINGER I BLOK P

OMVISNINGER I BLOK P

tirsdag

den 11. marts kl. 15.00 -

søndag

den 16. marts kl. 16.00
KÁRI SVERRISSON & Bendar Spónir koncert

KÁRI SVERRISSON & Bendar Spónir koncert

lørdag

den 29. marts kl. 22.00 -

lørdag

den 29. marts kl. 23.59
SUNNA GUNNLAUGS TRIO - Jazzkoncert

SUNNA GUNNLAUGS TRIO - Jazzkoncert

torsdag

den 13. marts kl. 19.00 -

torsdag

den 13. marts kl. 21.00
WORKSHOP SKIND-LUFFER

WORKSHOP SKIND-LUFFER

søndag

den 12. januar kl. 12.00 -

søndag

den 12. januar kl. 18.00
MPIRI - Korkoncert forår

MPIRI - Korkoncert forår

tirsdag

den 27. maj kl. 19.30 -

tirsdag

den 27. maj kl. 21.00
FRIGG MUSIKFESTIVAL 2014

FRIGG MUSIKFESTIVAL 2014

fredag

den 09. maj kl. 14.00 -

lørdag

den 10. maj kl. 23.00
SIMON LYNGE - Koncert

SIMON LYNGE - Koncert

torsdag

den 15. maj kl. 21.00 -

torsdag

den 15. maj kl. 23.00
HÚSAKÓRIÐ - korkoncert

HÚSAKÓRIÐ - korkoncert

søndag

den 27. april kl. 16.00 -

søndag

den 27. april kl. 17.00
LAZYTOWN - AFLYST

LAZYTOWN - AFLYST

søndag

den 05. oktober kl. 15.00 -

søndag

den 05. oktober kl. 16.00
MFS - Færøske studerende

MFS - Færøske studerende

torsdag

den 06. november kl. 19.00
MPIRI - uropførelse

MPIRI - uropførelse

lørdag

den 08. november kl. 16.00
Julehilsen fra Grønland i Dagmar biografen

Julehilsen fra Grønland i Dagmar biografen

søndag

den 21. december kl. 19.30
ReChoired & Vokalkompagniet jule korkoncert

ReChoired & Vokalkompagniet jule korkoncert

mandag

den 16. december kl. 20.00 -

mandag

den 16. december kl. 22.00
FOREDRAG MED RENÉ REDZEPI

FOREDRAG MED RENÉ REDZEPI

torsdag

den 28. november kl. 17.00 -

torsdag

den 28. november kl. 18.00
NB 10-ÅRS FØDSELSDAG

NB 10-ÅRS FØDSELSDAG

lørdag

den 30. november kl. 12.00 -

lørdag

den 30. november kl. 17.00
BYRTA Koncert

BYRTA Koncert

fredag

den 08. november kl. 22.00 -

fredag

den 08. november kl. 23.58
STRIK WORKSHOP HUER

STRIK WORKSHOP HUER

søndag

den 27. oktober kl. 14.00 -

søndag

den 27. oktober kl. 17.00
DOBBELTKONCERT MED SÍSÝ EY & LOVER LOVER

DOBBELTKONCERT MED SÍSÝ EY & LOVER LOVER

fredag

den 27. september kl. 22.00 -

fredag

den 27. september kl. 23.56
JÁKUP VEYHE - Færøsk Stand Up

JÁKUP VEYHE - Færøsk Stand Up

torsdag

den 26. september kl. 19.30 -

torsdag

den 26. september kl. 21.00
LAPLANDS KAMMERORKESTER

LAPLANDS KAMMERORKESTER

mandag

den 16. september kl. 20.00 -

mandag

den 16. september kl. 22.00
CAFÉ & FOREDRAG M. RANDI SAMSONSEN: Udsolgt

CAFÉ & FOREDRAG M. RANDI SAMSONSEN: Udsolgt

onsdag

den 11. september kl. 19.30 -

onsdag

den 11. september kl. 21.00
NANOOK KONCERT

NANOOK KONCERT

torsdag

den 01. august kl. 23.00 -

torsdag

den 01. august kl. 23.59
STRIKKEGRAFFITI WORKSHOP

STRIKKEGRAFFITI WORKSHOP

søndag

den 09. juni kl. 11.00 -

søndag

den 09. juni kl. 16.00
UDSTILLINGSOMVISNING I KLAKSVIKAFFÆRER AF CLAUS CARSTENSEN

UDSTILLINGSOMVISNING I KLAKSVIKAFFÆRER AF CLAUS CARSTENSEN

søndag

den 26. maj kl. 15.00 -

søndag

den 26. maj kl. 16.00
BÆREDYGTIGHED PÅ FÆRØERNE

BÆREDYGTIGHED PÅ FÆRØERNE

fredag

den 17. maj kl. 19.30 -

fredag

den 17. maj kl. 22.00
SKOPPA OG SKRITLA - BØRNESHOW

SKOPPA OG SKRITLA - BØRNESHOW

søndag

den 12. maj kl. 15.00 -

søndag

den 12. maj kl. 16.00
ARTIST TALK m. CLAUS CARSTENSEN

ARTIST TALK m. CLAUS CARSTENSEN

søndag

den 05. maj kl. 14.00 -

søndag

den 05. maj kl. 16.00
BENJAMIN - KONCERT

BENJAMIN - KONCERT

fredag

den 03. maj kl. 21.00 -

fredag

den 03. maj kl. 23.59
GUÐRUN & GUÐRUN - FOREDRAG

GUÐRUN & GUÐRUN - FOREDRAG

torsdag

den 02. maj kl. 20.00 -

torsdag

den 02. maj kl. 21.00
STRIKKE FOREDRAG Fra arv til innovation på Island

STRIKKE FOREDRAG Fra arv til innovation på Island

søndag

den 21. april kl. 14.00 -

søndag

den 21. april kl. 16.00
STRIKKE-KONKURRENCE

STRIKKE-KONKURRENCE

fredag

den 08. marts -

lørdag

den 01. juni kl. 23.58
NÅLEBINDING-WORKSHOP  UDSOLGT

NÅLEBINDING-WORKSHOP UDSOLGT

søndag

den 17. marts kl. 14.00 -

søndag

den 17. marts kl. 17.00
MADS LUMHOLT - KONCERT

MADS LUMHOLT - KONCERT

torsdag

den 07. marts kl. 19.00 -

torsdag

den 07. marts kl. 22.00
JONAS SIGURDSSON OG VALDIMAR GUDMUNDSSON - KONCERT

JONAS SIGURDSSON OG VALDIMAR GUDMUNDSSON - KONCERT

lørdag

den 02. marts kl. 21.00 -

lørdag

den 02. februar kl. 23.59

STRIKKE-WORKSHOP

søndag

den 24. februar kl. 14.00 -

søndag

den 24. februar kl. 17.00

FOUNTAIN HOUSE STØTTEKONCERT

lørdag

den 16. februar kl. 21.00 -

lørdag

den 16. februar kl. 23.55
HAVETS MOR Børneteater

HAVETS MOR Børneteater

søndag

den 10. februar kl. 14.00 -

søndag

den 10. februar kl. 15.00
EKSPEDITIONEN TIL VERDENS ENDE - SE DEN PÅ DOX-BIO

EKSPEDITIONEN TIL VERDENS ENDE - SE DEN PÅ DOX-BIO

onsdag

den 06. februar -

lørdag

den 19. januar kl. 20.00
OMVISNING I SÆRUDSTILLINGEN VED HAVET

OMVISNING I SÆRUDSTILLINGEN VED HAVET

søndag

den 03. februar kl. 15.00 -

søndag

den 03. februar kl. 17.00
ÞORRABLÓT - ISLANDSK MADFEST

ÞORRABLÓT - ISLANDSK MADFEST

lørdag

den 26. januar kl. 19.00 -

søndag

den 27. januar kl. 02.00
FOREDRAG OM AKA HØEGH UDSOLGT

FOREDRAG OM AKA HØEGH UDSOLGT

søndag

den 20. januar kl. 15.00 -

søndag

den 20. januar kl. 17.00
DEN GRØNLANDSKE NATIONALDRAGT - WORKSHOP

DEN GRØNLANDSKE NATIONALDRAGT - WORKSHOP

søndag

den 13. januar kl. 14.00 -

søndag

den 13. januar kl. 17.00
EN VINDER MED HJERTET I HÅNDEN

EN VINDER MED HJERTET I HÅNDEN

mandag

den 25. februar -

onsdag

den 06. marts kl. 10.00
Omvisninger i ERRÓS MEKANIK

Omvisninger i ERRÓS MEKANIK

tirsdag

den 16. oktober -

torsdag

den 18. oktober
Udstillingsvandring m. Trine Ross

Udstillingsvandring m. Trine Ross

søndag

den 07. oktober
Páll Finnur Páll

Páll Finnur Páll

lørdag

den 06. oktober -

søndag

den 07. oktober
STRIK I MOSKUSULD

STRIK I MOSKUSULD

søndag

den 04. november
Strikke graffiti

Strikke graffiti

lørdag

den 01. september -

tirsdag

den 04. september
EXIT FÆRØERNE

EXIT FÆRØERNE

fredag

den 16. november
MØNSTER-WORKSHOP kATRINA Í GEIL

MØNSTER-WORKSHOP kATRINA Í GEIL

lørdag

den 27. oktober -

søndag

den 28. oktober
ISLANDSK STAND-UP

ISLANDSK STAND-UP

torsdag

den 08. november
DOBBELT KORKONCERT

DOBBELT KORKONCERT

søndag

den 11. november
STRIK JULEKUGLER

STRIK JULEKUGLER

søndag

den 02. december kl. 14.00 -

søndag

den 02. december kl. 16.00
NAVNE-KONKURRENCE

NAVNE-KONKURRENCE

søndag

den 02. december kl. 14.00 -

mandag

den 31. december kl. 21.00